Päivitetty 10.7.2020

Punaisella merkityille kilpailuille ei ole vielä saatu järjestäjiltä päivämäärien vahvistusta.

Näistä kilpailuista on saatu järjestäjiltä päivämäärien vahvistus. Jos jokin kilpailu puuttuu, ilmoita siitä osoitteeseen toimisto@pyoraily.fi

Pvm Kilpailun nimi Mikä Paikkakunta Seura
10.heinä NEA etappiajo Helsinki/Vantaa CCH
11.heinä BMX Racing Cup # 1 Tampere TaBC
11.heinä 62. Hyrylänajot yhteislähtö Vantaa CCH
11.heinä Bike Trial Suomen Cup 1 Parainen TVC
12.heinä 6. Seutulan kierros Kuntoajo Vantaa CCH
12.heinä KymiRing yhteislähtö Kausala TWD-Länken
18.heinä Rata SM, eräajo, linja-ajo, takaa-ajo Ratapyöräily Helsinki CCH
19.heinä Rata SM, keirin, joukkuetakaa-ajo ja joukkuesprintti Ratapyöräily Helsinki CCH
18-19.07 Vintek DH Cup # 3 Teijo HHCMB
18-19.07 Inari Epic Inari
25.heinä Rata SM, aika-ajot (500m ja 1km), pisteajo Ratapyöräily Helsinki CCH
26.heinä Rata ISM, aika-ajo, takaa-ajo, nuorisoviesti Ratapyöräily Helsinki CCH
31.07-1.08 Vintek DH Cup # 4 Kuusamo Kymi Anti-Flow
1.-2.08 Tervaetapit etappiajo Oulu Terva-ajot ry.
1.elo SM-kortteli Škoda cup # 1 kortteli Oulu Terva-ajot ry.
1.elo Ukonlinnan MTB maasto Imatra Tainionkosken Tähti
2.elo SM-joukkueaika-ajo aika-ajo Oulu Terva-ajot ry.
8.elo Fellmannínajo kortteli Lahti TWD-Länken
8.elo ISM-maantie maantie aika-ajo Iso-Syöte Terva-ajot ry.
9.elo ISM-maantie maantie yhteislähtö Iso-Syöte Terva-ajot ry.
8.elo Imatra XCM XCM # 1 Imatra IU
15.elo BMX Racing SM Helsinki BMXH
15.elo Korkeakangas-XCO Valkeakoski XCO # 1 Valkeakoski ValkMTB
15.elo Rata SM, omnium Ratapyöräily Helsinki CCH
16.elo BMX Racing Cup # 2 Helsinki BMXH
16.elo 5th Helsinki Velotuur Škoda cup # 2 etappiajo Helsinki Helsinki Velotuur
16.elo Trial Trial Cup Cup # 2 Jyväskylä JYPS
21-22.08 Vintek DH Cup # 5 Turenki Janakkalan Jana
22.elo BMX Racing Cup # 3 Laukaa CC Picaro
21.elo SM-kilpailut aika-ajo Iso-Syöte Terva-ajot ry.
22.-23. elo SM- maantie Škoda cup # 3 yhteislähdöt Iso-Syöte Terva-ajot ry.
22.elo Kalevan kierros aika-ajo Lappeenranta LrPy
22.elo Tienoon Tempo aika-ajo Pahkamäki TVC
23.elo Rata CUP 2020 ratapyöräily Helsinki CCH
29.-30.elo Syysetapit Škoda cup # 4 kortteli / maantieajot Kankaanpää PoTa
29.elo BMX Racing Cup # 4 Turku BTU
30.elo XCM  SM XCM Hyvinkää HyPy
5.syys Trial Trial Cup #4 Trial Kirkkonummi MP-taito
6.syys Trial Trial Cup #5 Trial Kirkkonummi MP-taito
6.syys Luukin XCM XCM #1 Espoo CCH
6.syys Kerkkoon ajot yhteislähtö Porvoo Porvoon Akilles
13.syys Finlandia MTB XCM Messilä TWD-Länken
13.syys Lattomeri ajo Škoda cup # 5 yhteislähtö Ulvila Koiviston Isku
19.syys XCE  SM + ISM XCE Kokkola GIF
20.syys XCO  SM + ISM XCO # 2 Kokkola GIF
20.syys Rosendahl GP Škoda cup # 6 yhteislähtö Tampere Tampereen Yritys
26.syys BMX Racing Cup # 5 Espoo BMXH
4.loka Pirkka MTB XCM # 2 Tampere Tampereen Yritys
10.loka MTB Marathon XCM # 3 Jyväskylä JYPS
KSBR 4-etapppiajot N/M10-16 Prologi ja Kriterium Tuusula KorsKa
KSBR 4-etapppiajot Pepen Tempo N/M10-12, N/M14-16 Hakunila CCH
KSBR 4-etapppiajot / Ole Wackström N/M10-16 Porvoo Porvoon Akilles