ALUSTAVAKILPAILUKALENTERI 4.3.2021
Kilpailunnimi Paikka Järjestäjä
9.4.-11.4 Juniorileiri Pori KoivistonIsku
18.4. Lattomeriajo Pori yhteislähtö KoivistonIsku
18.4. Kiljavannummen MTB Rajamäki XCM RaKe
25.4. Alhonniittu-XCO Nurmijärvi XCO#1/KK RaKe
24-25.4 TrialCup Parainen Cup#1 TVC
8.5. EVOC MTB Hyvinkää XCM#2/KK HyPy
8.5. EVOC GP Nurmijärvi yhteislähtö HyPy
13.5. LietoXCO Lieto XCO#1/KK TVC
13.5. IlponTempo Ulvila aika-ajo KoivistonIsku
14.5.-16.5 NEA Vantaa etappiajo CCH
15.5. Länsi-Uudenmantemo Mustio aika-ajo LUP-82
15.5. Harju MTB Keski-SuomenPyöräilycup Jyväskylä JYPS
15.5. Hyrylän-ajo Vantaa yhteislähtö CCH
15.5. KuusankoskiMTB Kuusankoski XCM KuUs
15.-16.5. VintekDHcup#1Mustavuori Tampere DH#1 TampereBikeClub
16.5. Keravan Kevätpolkaisu Sipoo kuntoajo CCH
22.5. Aulanko MTB Aulanko XCM CCTawast
22.5. Hervannan Kaivinkortteli Tampere yhteislähtö TampereenYritys
23.5. RosendahlGP Tampere yhteislähtö TampereenYritys
28-30.5. Tawast3-days Riihimäki/Hausjärvi etappiajo HyPy
29/05 BMXRacing Helsinki Cup#1 BMXH
29.5. TuusulaXCE Tuusula XCO#2/KK KorsKa
29.5. RataCUP-TeetJürikivimemorialrace Helsinki Ratapyöräily CCH
29/05 TrialCup Tampere Cup#2 P-P
30.5. TuusulaXCM Tuusula XCM#3/KK KorsKa
30/05 BMXRacing Helsinki Cup#2 BMXH
5.6. Felmanninkortteliajo Lahti yhteislähtö TWD-Länken
6.6. Korkeakangas-MTB Valkeakoski XCM#4/KK VlkMTB
6.6. Satakunnanajot Pori yhteislähtö KoivistonIsku
13.6. GreenRace Lieto XCM TVC
12.6. OleWackströminmuistoajo Porvoo yhteislähtö PorvoonAkilles
13.6. Porvoonajo Porvoo yhteislähtö PorvoonAkilles
13.6. LarsmoXCO Luoto XCO#3/KK LarsmoIF
18.6.-20.6 MaantiepyöräilynSM-kilpailut Vantaa KorsonKaiku
19.6. MTBMarathon Laajavuori XCM#5/KK JYPS
19.6. RataCUP-HelsinkiGP Helsinki Ratapyöräily CCH
25.6. Continental-Ahvenisto GP Hämeenlinna yhteislähtö MoFi
3.7. TrialSM Kirkkonummi Trial SM MP-taito
3.7. BMXRacingSM Tampere BMXRacingSM TaBC
3.7. KauhajokiTempo Kauhajoki aika-ajo KauhajoenKarhu
4.7. Kauhajokimaantie Kauhajoki yhteislähtö KauhajoenKarhu
4.7. BMXRacing Tampere Cup#3 TaBC
10.7. XCMSM/InariEPIC Inari XCM#6/KK InarinYritys
17.7. XCE/XCOSM Kokkola XCO#4/KK GIF
17.7. RataSM Helsinki Ratapyöräily CCH
17.-18.7. VintekDHcup#2Meri-Teijo Teijo DH#2 HHCMB
17.7.-18.7 Willimiesajot Lappeenranta etappiajo LappeenrannanPyöäräilijät
18.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
18.7. XCOSM Kokkola XCO#5/KK GIF
18.7. Seutulan Kierros Vantaa yhteislähtö HeVe
22.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
23.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
24.7. SeinäjokiXCO Seinäjoki XCO#6/KK RIDEEP
24.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
24-25.7 Tour Lakeland/ UCI GFWS Lahti yhteislähtö Lahti Events
25.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
25.7. Rata ISM Helsinki Ratapyöräily CCH
25.7. SeinäjokiXCM Seinäjoki XCM#7/KK RIDEEP
30.-31.7. VintekDHcup#3SMRuka Ruka DH#3 https://www.ruka.fi/
31.7. ISM-aika-ajot Syöte aika-ajo Terva-ajotry.
1.8. ISM-yhteislähdöt Syöte yhteislähtö Terva-ajotry.
1.8. BMXRacing Helsinki Cup#4 BMXH
7.8. SM-kortteliajo Oulu yhteislähtö Terva-ajotry.
7.8. ImatraMTB Imatra XCM#8/KK ImatranUrheilijat
8.8. SM-joukkueajo Oulu joukkueajo Terva-ajotry.
7.8.-8.8 Tervaetapit Oulu-Muhos etappiajo Terva-ajotry.
13.-14.8. VintekDHcup#4SaimaaBikepark Imatra DH#4 ImatranUrheilijat
14.8. Tienoon Tempo Lieto aika-ajot TVC
14/08 TrialCup Jyväskylä Cup#3 JYPS
14.8. Korkeakangas-XCC Valkeakoski XCO#7/KK VlkMTB
14.8. Omnium SM Helsinki Ratapyöräily CCH
15.8. Korkeakangas-XCO Valkeakoski XCO#8/KK VlkMTB
15.8. Rata CUP – Evening race Helsinki Ratapyöräily CCH
21.8. Syysetapit Kankaanpää aika-ajot PorinTarmo
22.8. Syysetapit Kankaanpää maantieajot PorinTarmo
22.8. Rata SM – Omnium Helsinki Ratapyöräily CCH
28.8. HelsinkiVelotour Espoo yhteislähtö HeVe
27.-29.8. SaariselkäMTBStages Saariselkä XCM InarinYritys
28-29.8 TrialCup Kirkkonummi Cup#4 MP-taito
29.8. HelsinkiVelotour Espoo kuntoajo CCH HelsinkiVelotour
29.8. 31.FinlandiaMTB Hollola XCM TWL,TWD
31.8. HalssilaMTBKeski-SuomenPyöräilycup Jyväskylä JYPS
3.-4.9. VintekDHcup#5Kalpalinna Turenki DH#5 JanakkalanJana
4.9. HyvinkääXCO Hyvinkää XCO#9/KK HyvinkäänPyöräilijät
4.9. TS-kortteli Turku yhteislähtö TurunUrheiluliitto
3.-5.9. VintekDHcup#6Kalpalinna Turenki DH#6 JanakkalanJana
5.9. SimonKlimscheffskij’nmuistoajo Turku yhteislähtö TurunUrheiluliitto
5.9. 23.LuukkiMTB Espoo XCM#9/KK CCH
11.9. KempeleMTBXCC Kempele XCO#10/KK OTC
12.9. Lattomeriajo(varapäivä) Pori KoivistonIsku
12.9. KempeleMTBXCM Kempele XCM#10/KK OTC
xx.9. PirkkaMTB Tampere XCM#11/KK TampereenYritys
4-5.12 Fatbike-SM Oulu OTC