Master-cup 2018

Maantiepyöräilyn master-cupit on lisenssiluokille M30+ ja N30+ järjestettävä cup-kilpailu

Kausi on saatu päätökseen. Pistelaskenta kiittää kaikkia kilpailusarjoihin osallistuneita. Hyvää syksyä ja talvea kaikille!

Säännöt: Kunkin luokan 20 parasta saavat jokaisesta kilpailusta pisteitä seuraavasti: 25, 22, 20, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2. Lisäksi jokainen maaliin tullut saa yhden pisteen.

Etappiajoissa jaetaan lisäksi jokaisen etapin viidelle parhaalle pisteitä 5, 4, 3, 2 ja 1.

Cup-pisteisiin lasketaan kunkin ajajan kohdalla enintään kuudet parhaat pisteet.

Yhteislähdöt

Kilpailuissa järjestetään kaksi lähtöä, joissa toisessa ajavat luokat M40-M55 ja toisessa M60+ ja naiset. Ikäluokkien SM-kilpailussa mukana ovat myös luokat M30 ja N30.

Kalenteri

  1. Su 29.4. SK-muistoajo, Turku / Turun Urheiluliitto
  2. La 12.5. Bioracer Evoc GP, Nurmijärvi / Hyvinkään Pyöräilijät
  3. Pe-Su 25-27.5. Tavastia 3 Days, Hausjärvi / Cycle Club Helsinki
  4. Su 16.6. Forssan Suvi-ilta, Forssa / Forssan Salama
  5. Su 5.8. ISM, Kurikka/ Jurvan Voima ja Jurvan Urheilijat
  6.  La-Su 1-2.9. Syysetapit, Kankaanpää / Porin Tarmo

Master maantie cup (yhteislähtö) 2018 pisteet 6/6

M-85 1 2 3 4 5 6 yht
1 Uusi-Kokko Sauli KaKa 25 25 50
M-80
1 Munne Reijo KoPy 25 35 60
2 Pahkinen Erkki JYPS 20 28 48
3 Lehtinen Esko OlutP 25 22 47
M-75
1 Munne Reijo KoPy 40 40
M-70
1 Tanttu Matti CCH 25 22 25 22 35 129
2 Salminen Pentti LaPy 25 45 22 25 117
3 Rintala Jukka PoTa 15 24 39
4 Hätönen Tenho PiKe 20 11 31
5 Kari Veijo PoTa 28 28
6 Pauna Lauri OTC 20 20
7 Karlsson Kaj Kraft 18 18
8 Kuha Keijo Picaro 17 17
9 Nieminen Antti Zeus 13 13
10 Vainionpää Esa KaKa 12 12
11 Saarinen Hannu JäPy 14 14
M-65
1 Niemi Risto TWD 25 22 42 25 20 134
2 Vaara Kari JYPS 36 22 18 30 106
3 Sallinen Kalevi CCH 25 22 33 80
4 Kilappa Ilkka CCH 25 25
5 Lipponen Eino P-68 22 22
6 Leppänen Johannes CCH 17 17
7 Saarela Markku KuoPyS 16 16
8 Niemi Juha CCH 15 15
M-60
1 Linde Jan NCC 25 45 18 88
2 Eteläinen Tenho Akilles 22 20 20 15 77
3 Blombacka Alf JU 25 25
4 Färlin Teuvo Akilles 25 25
5 Hakala Jarmo TVC 25 25
6 Hautamäki Samuli KäTa 22 22
7 Eklund Rauni KW CT 22 22
8 Vepsäläinen Kim LaPy 22 22
9 Blombacka Ole JU 20 20
10 Hyvönen Kari Picaro 18 18
11 Aaltonen Seppo JäPy 17 17
12 Ahlbäck Börje Vasa IS 16 16
13 Koivistoinen Rauno KuoPyS 14 14
14 Vinberg Henrik LUP-82 13 13
15 Rolin Jan LUP-82 12 12
16 Hautala Harri OTC 11 11
M-55
1 Vikars Stig-Erik Kraft 25 20 38 25 11 119
2 Piela Ari LaPy 20 18 26 20 10 94
3 Pajanne Kari IK-32 25 43 18 86
4 Lehtinen Kari OlutP 22 22 12 56
5 Pussinen Jouko RCT 22 16 38
6 Rinne Hannu TVC 17 17 34
7 Keloneva Veli-Matti OTC 25 25
8 Juselius Peter NCC 22 22
9 Kasanen Kari ProMTB 20 20
10 Malmi Jari JurVo 18 18
11 Ekroos Ari Zeus 16 16
12 Aha-Kapee Hannu P-P 15 15
13 Lepistö Jyrki PoTa 14 14
14 Halonen Pekka IK-32 13 13
M-50
1 Kauhanen Beni JäPy 16 16 25 25 11 36 129
2 Peltola Juha ZZE 13 13 29 22 9 32 118
3 Syrjälä Kai KorsKa 20 20 42 82
4 Westerberg Mika IK-32 22 33 55
5 Kolmonen Henry LaPy 25 25 50
6 Räsänen Petri PKK 22 14 10 46
7 Nordström Keijo TVC 15 9 18 42
8 Partti Antti UP 12 10 17 39
9 Eronen Marko KoiI 6 29 35
10 Mattila Harri JäPy 15 20 35
11 Pihkoluoma Mika RSP 18 16 34
12 Silvenius Markku LaPy 21 13 34
13 Leermakers Henricus LrPy 18 15 33
14 Lehtinen Esa OlutP 11 8 14 33
15 Bergman Mika UP 12 16 28
16 Ura Jukka JurVo 25 25
17 Saarinen Janne LaPy 17 7 24
18 Sneck Asko ProMTB 22 22
19 Vehkakoski Kimmo JurVo 20 20
20 Backlund Kenneth NCC 18 18
21 Vainionpää Arto JurVo 17 17
22 Salmela Tapio IK-32 17 17
23 Järvinen Tommi LaPy 15 15
24 Leppänen Markus CCH 14 1 15
25 Alho Markku IK-32 14 14
26 Hietikko Ari JurVo 12
27 Väkeväinen Timo UP 11 11
28 Piirainen Ismo OTC 8 8
29 Lahtinen Petteri IK-32 5 5
30 Latvala Juha JurVo 4 4
31 Klemola Toni GIF 3 3
32 Leino Aki CV 2 2
33 Knuuttila Petri V8 1 1
Koimäki Hannu IK-32 1 1
Schild Thomas VCO 1 1
M-45
Karjalainen Pasi JäPy 20 20 44 25 14 27 150
Lindroth Teemu RSP 22 18 20 36 96
Hede Christer IK-32 18 8 27 53
5 Jussila Vesa-Matti JäPy 18 17 16 51
Kaarre Arjo JäPy 15 28 43
6 Vilmi Jukka-Pekka IK-32 22 17 39
7 Nurmela Pasi OTC 25 25
8 Joensuu Mikko KuoPys 25 25
9 Merivirta Jari IK-32 25 25
10 Varala Janne JurVo 22 22
11 Tenhunen Mika UP 22 22
12 Räty Antti OTC 20 20
13 Salvanto Antero CCH 18 18
14 Kylmämetsä Kimmo PKK 17 17
15 Viikari Pekka TVC 17 17
16 Ekfors Petri TuUL 16 16
17 Weckström Kjell LUP-82 16 16
18 Ylipelkonen Jari CCH 15 15
19 Siltakorpi Jarkko LaPy 13 13
20 Vainio Panu CCH 12 12
21 Harjamäki Petri CV 11 11
22 Uusimäki Marko KäTa 10 10
23 Kuusisto Ari IK-32 9 9
24 Ollikainen Jouni JYPS 7 7
25 Myllykangas Marko JäPy 6 6
M-40
1 Kariluoto Mika JäPy 16 25 39 25 12 26 143
2 Rinne Anssi IK-32 25 10 26 22 38 121
3 Tenhunen Sami OlutP 13 17 31 18 1 32 112
4 Huhtamäki Tomi TVC 22 22 20 13 22 99
5 Rasila Samuli IK-32 20 16 19 15 0 70
6 Puustinen Riku PKK 18 13 20 12 1 64
7 Sirkiä Stefan JäPy 17 15 15 13 2 62
8 Kivisalo Samuel IK-32 20 17 16 53
9 Nikkanen Pasi OlutP 15 18 33
10 Hyttinen Jari Akilles 12 9 10 31
11 Bäckman Inge IK-32 14 15 29
12 Nurmi Jyrki RSP 14 14 28
13 Pietilä Antti OTC 25 25
14 Lampinen Jussi TVC 12 11 23
15 Ratilainen Tuomas JäPy 22 22
16 Tolonen Anssi JäPy 22 22
17 Ylönen Tommi IK-32 20 20
18 Laiho Antti-Pekka LaPy 20 20
19 Mäkelä Antti JäPy 18 18
20 Kantola Ville IK-32 17 17
21 Rinne Lasse IK-32 16 16
22 Rantatorikka Miika CV 14 14
23 Palosaari Juhani OTC 11 11
24 Salovaara Teemu JäPy 11 11
25 Lindholm Petri TVC 11 11
26 Huovinen Pekka KäTa 10 10
27 Mattila Timo OTC 9 9
28 Aura Sami TuUL 8 8
29 Pulkki Juha LaPy 8 8
30 Joensuu Jussi LaPy 7 1 8
31 Tuoriniemi Mikko JYPS 7 7
32 Grönlund Jesper CCH 6 6
33 Lamipinen Jussi TVC 5 5
34 Holma Kari KoiI 4 4
35 Tuunanen Kimmo RIDEEP 3 3
36 Kejo Mikko CV 1 1
Kanerva Kimmo IK-32 1 1
Kahola Mika IK-32 1 1
Pisano Toni PK Team 1 1
Turunen Aki CCH 1 1
M-30
1 Malinowski Jakub TuUL 25 25
2 Kesonen Anssi MoFi 22 22
3 Nordlund Johan MoFi 20 20
4 Pursiainen Ville MoFi 18 18
5 Birling Niki IBD 17 17
6 Niemi Jarkko GIF 16 16
7 Enqvist Anssi CV 15 15
8 Rautiainen Ville OTC 14 14
9 Repo Ilmari JYPS 13 13
10 Toppari Jaakko JurVo 12 12
11 Nummela Klaus JäPy 11 11
12 Telkkinen Juha-Matti JäPy 10 10
13 Wallenius Ville AlvajRy 9 9
14 Ruotsalainen Jukka IK-32 8 8
15 Liesjärvi Antti JäPy 7 7
16 Kurtén André GIF 6 6
17 Leppänen Juha JYPS 5 5
18 Lehtonen Timo WVC 4 4
N-50
1 Pörsti Anu PoPyKa 25 33 58
2 Eronen Sanna KoiI 22 30 52
3 Rissanen Tarja LaPy 25 25
4 Kolehmainen Johanna CCH 20 20
N-40
1 Grönroos Päivi OlutP 22 25 45 25 35 152
2 Juujärvi Sanna RSP 25 22 17 64
3 Väinölä Kirsi UP 25 25
4 Härkönen Päivi HyPy 22 22
5 Teräväinen Satu LaPy 18 18
6 Packalen Anna-Kaisa TCC 15 15
7 Pihlajaviita-Gugel Sariitta VCO 14 14
8 Klemola Marie GIF 13 13
N-30
1 Kylmäniemi Heli ProMTB 25 25
2 Uusivirta Minna TuUL 22 22
3 Alaoja Vilhelmiina JYPS 20 20
4 Mäki Emilia LaPy 18 18
5 Huttunen Susanna LaPy 17 17

 

Pisteisiin liittyvät korjaukset ja virheilmoitukset: tulokset@pyoraily.fi

Tulospalvelu Kari Mäkinen  

Master aika-ajo  (tempo) Cup

Kalenteri

  1. 12.5. LUP Tempo
  2. 25.5. Tawast 3D, aika-ajo
  3. 3.6. Lapinkylä
  4. 4. – 5.8. ISM Kurikka (Jurva), Jurvan Voima ja Jurvan Urheilijat
  5. 11.8. Tienoon tempo, Lieto, TVC
  6. 18.8. Laihia, Laihian Luja
  7. 1.9. Syysetapit Kankaanpää, Porin Tarmo
  8. 8.9. Ruskon tempo
  9. 15.9. Mäntsälä

Mastercup 2018 Tempo (aika-ajo) loppupisteet

Lopullisiin cup-pisteisiin on laskettu kunkin ajajan kohdalla enintään kuudet parhaat pisteet

MASTER CUP TEMPO 2018
N-50 1 2 3 4 5 6 7 8 9 yht lop
1 Lehikoinen Pia TVC 0 0 25 22 25 0 0 25 0 97 97
2 Pörsti Anu PoPyKa 0 0 0 0 22 25 22 20 0 89 89
4 Siltanen Riitta TVC 0 0 22 20 0 0 0 22 0 64 64
3 Eronen Sanna KoiIsku 0 0 0 18 0 0 25 0 0 43 43
5 Rissanen Tarja LaPy 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
N-40
1 Grönroos Päivi OlutP 0 25 0 0 0 0 25 0 0 50 50
2 Juujärvi Sanna RSP 0 0 25 18 0 0 0 0 0 43 43
3 Särkioja Merja CCH 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
4 Teräväinen Satu LaPy 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
5 Laulumaa Minna VS 0 0 22 0 0 0 0 0 0 22 22
6 Väinölä Kirsi UP 0 0 0 20 0 0 0 0 0 20 20
7 Schroderus Taru LaPy 0 0 0 17 0 0 0 0 0 17 17
8 Klemola Marie GIF 0 0 0 16 0 0 0 0 0 16 16
9 Pihlajaviita-Gugel Sariitta VCO 0 0 0 15 0 0 0 0 0 15 15
N-30
1 Kiuru Hanna TVC 0 0 25 0 0 0 0 25 25 75 75
2 Jussila Outi TVC 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
3 Kylmäniemi Heli ProMTB 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
4 Huttunen Susanna LaPy 0 0 0 20 0 0 0 0 0 20 20
5 Uusivirta Minna TuUL 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
6 Mäki Emilia LaPy 0 0 0 17 0 0 0 0 0 17 17
M-85
1 Uusi-Kokko Sauli KaKa 0 0 0 25 25 25 0 25 0 100 100
M-80
1 Munne Reijo KoPy 0 0 0 25 25 0 25 25 0 100 100
2 Pahkinen Erkki JYPS 0 0 25 22 0 0 22 0 0 69 69
3 Uusi-Kokko Sauli KaKa 0 0 0 0 0 0 0 0 25 25 25
M-75
1 Munne Reijo KoPy 25 25 25 0 0 0 0 0 75 150 150
M-70
1 Salminen Pentti LaPy 0 25 25 25 22 0 0 25 25 147 147
2 Tanttu Matti CCH 0 0 22 22 25 25 25 22 22 163 141
3 Rintala Jukka PoTa 0 0 0 16 18 20 20 20 0 94 94
4 Purra Pekka IK-32 22 0 18 0 16 0 0 17 18 91 91
5 Saarinen Hannu JäPy 25 0 17 14 17 0 0 0 16 89 89
6 Karlsson Kaj Kraft 0 0 0 20 20 22 0 0 20 82 82
7 Hätönen Tenho PiKe 20 0 16 13 15 0 0 16 0 80 80
8 Toiskallio Jarmo TWD 0 0 20 15 0 0 0 18 17 70 70
9 Kari Veijo PoTa 0 0 0 17 0 0 22 0 0 39 39
10 Kuha Keijo Picaro 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
M-65
1 Aaltonen Tapani CCH 25 25 25 22 25 0 0 25 25 172 150
2 Vaara Kari JYPS 0 20 20 20 20 25 25 0 0 130 130
3 Sallinen Kalevi CCH 0 22 18 18 22 0 22 22 22 146 128
4 Vuorinen Jorma SäkY 22 17 17 0 17 22 20 18 18 151 117
5 Niemi Juha CCH 0 0 0 17 18 0 0 20 20 75 75
6 Voima Jussi TVC 0 0 16 15 15 0 0 0 0 46 46
7 Niemi Risto TWD 0 18 0 0 0 0 0 17 0 35 35
8 Kilappa Ilkka CCH 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
9 Matikainen Timo LaPy 0 0 22 0 0 0 0 0 0 22 22
10 Lipponen Eino P-68 0 0 0 0 16 0 0 0 0 16 16
11 Peltomaa Jouko KaKa 0 0 0 16 0 0 0 0 0 16 16
12 Kehusmaa Pertti OTC 0 0 0 14 0 0 0 0 0 14 14
M-60
1 Hakala Jarmo TVC 22 0 0 22 25 0 0 25 0 94 94
2 Mäentaus Jukka SäkY 0 0 20 14 18 20 0 22 0 94 94
3 Aaltonen Seppo JäPy 0 0 22 20 22 0 0 0 25 89 89
4 Eteläinen Tenho Akilles 0 22 0 11 0 0 0 20 22 75 75
5 Linde Jan NCC 0 25 0 25 0 22 0 0 0 72 72
6 Vinberg Henrik LUP-82 20 0 17 9 0 0 0 0 20 66 66
7 Niemi Bertel LUP-82 25 0 25 0 0 0 0 0 0 50 50
8 Rolin Jan LUP-82 0 0 18 12 17 0 0 0 0 47 47
9 Ek Per-Ole CK Master 0 0 0 8 0 18 0 18 0 44 44
10 Ollanketo Jarmo KoiI 0 0 0 18 0 25 0 0 0 43 43
11 Hautala Harri OTC 0 0 0 16 20 0 0 0 0 36 36
12 Seppänen Ilari LaihLu 0 0 0 0 0 17 0 0 0 17 17
13 Pirttivirta Keijo KuoPys 0 0 0 17 0 0 0 0 0 17 17
14 Blomback Alf JU 0 0 0 15 0 0 0 0 0 15 15
15 Nikander Raimo VS 0 0 0 13 0 0 0 0 0 13 13
16 Pirilä Tapio OTC 0 0 0 7 0 0 0 0 0 7 7
M-55
1 Riddar Harry Kraft 25 0 0 20 22 25 0 25 22 139 139
2 Pajanne Kari IK-32 0 25 25 0 25 0 0 0 25 100 100
3 Lepistö Jyrki PoTa 0 0 18 0 18 0 25 18 18 97 97
4 Lehikoinen Jukka TVC 0 0 22 22 20 0 0 22 0 86 86
5 Juselius Peter NCC 20 0 0 17 0 22 0 20 0 79 79
6 Rinne Hannu TVC 17 0 14 14 17 0 0 0 0 62 62
7 Suomalainen Heikki LaPy 0 0 17 15 0 0 0 0 20 52 52
8 Puurunen Pekka LaPy 22 0 20 0 0 0 0 0 0 42 42
9 Vikars Stig-Erik Kraft 0 22 0 16 0 0 0 0 0 38 38
10 Madekivi Kimmo HMTBC 18 0 15 0 0 0 0 0 0 33 33
11 Myllymäki Jaakko CCH 0 0 16 0 0 0 0 0 17 33 33
12 Vaissalo Hannu TVC 0 0 0 0 16 0 0 17 0 33 33
13 Saarinen Jarkko TVC 0 0 0 0 15 0 0 16 0 31 31
14 Elmgren Jan CCH 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
15 Piela Ari LaPy 0 20 0 0 0 0 0 0 0 20 20
16 Kasanen Kari ProMTB 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
17 Halonen Pekka IK-32 0 0 0 13 0 0 0 0 0 13 13
18 Hongisto Keijo OuTa 0 0 0 12 0 0 0 0 0 12 12
19 Lehtonen Timo SäkY 0 0 0 11 0 0 0 0 0 11 11
M-50
1 Lahtinen Petteri IK-32 20 0 22 16 22 0 0 25 0 105 105
2 Pihkoluoma Mika RSP 17 0 17 11 20 0 0 18 18 101 101
3 Järvinen Tommi LaPy 22 25 25 0 0 0 0 0 22 94 94
4 Ura Jukka JurVo 0 0 0 17 25 0 0 0 25 67 67
5 Bodson Alex HelTri 25 0 0 0 0 0 0 22 20 67 67
6 Niittymäki Ari PoTa 0 0 0 5 0 20 0 15 16 56 56
7 Vainionpää Arto JurVo 0 0 0 25 0 25 0 0 0 50 50
8 Eronen Marko KoiI 0 0 0 8 17 0 25 0 0 50 50
9 Sibakov Tuomo TVC 0 0 0 10 18 0 0 17 0 45 45
10 Komulainen Vesa Akilles 0 0 16 12 0 0 0 0 17 45 45
11 Latvala Juha JurVo 0 0 0 20 0 22 0 0 0 42 42
12 Peltola Juha ZZE 0 22 0 0 0 0 18 0 0 40 40
13 Simpanen Juha-Pekka HMTBC 18 0 20 0 0 0 0 0 0 38 38
14 Kauhanen Beni JäPy 0 15 0 0 0 0 22 0 0 37 37
15 Tervala Mika LaPy 0 0 18 14 0 0 0 0 0 32 32
16 Klemola Toni GIF 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
17 Luukkaa Heikki TVC 0 0 0 0 0 0 0 20 0 20 20
18 Knuuttila Petri V8 0 0 0 0 0 0 20 0 0 20 20
19 Syrjälä Kai KorsKa 0 20 0 0 0 0 0 0 0 20 20
20 Sneck Asko ProMTB 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
21 Westerberg Mika IK-32 0 18 0 0 0 0 0 0 0 18 18
22 Lehtonen Jari V8 0 0 0 0 0 0 17 0 0 17 17
23 Silvenius Markku LaPy 0 17 0 0 0 0 0 0 0 17 17
24 Saikkonen Torsti LUP-82 0 0 0 0 0 0 0 16 0 16 16
25 Saarinen Janne LaPy 0 16 0 0 0 0 0 0 0 16 16
26 Räsänen Petri PKK 0 0 0 15 0 0 0 0 0 15 15
27 Nordström Keijo TVC 0 14 0 0 0 0 0 0 0 14 14
28 Kivi Mikko IK-32 0 0 0 13 0 0 0 0 0 13 13
29 Taavitsainen Raimo CCH 0 0 0 9 0 0 0 0 0 9 9
30 Leppänen Markus CCH 0 0 0 7 0 0 0 0 0 7 7
31 Schild Thomas VCO 0 0 0 6 0 0 0 0 0 6 6
M-45
1 Hede Christer IK-32 18 25 0 17 20 0 22 22 22 146 129
2 Merivirta Jari IK-32 17 22 20 0 22 0 0 18 20 119 119
3 Forsström Markus IK-32 20 0 0 18 25 0 0 25 25 113 113
4 Elkala Janne LaPy 25 0 25 25 0 0 0 0 0 75 75
5 Makkonen Eero HyPy 0 0 0 0 18 22 0 20 0 60 60
6 Liljequist Robert IK-32 22 0 22 0 0 0 0 0 0 44 44
7 Karjalainen Pasi JäPy 0 20 0 0 0 0 20 0 0 40 40
8 Markkanen Marko TuUL 0 0 0 16 0 0 0 16 0 32 32
9 Lindroth Teemu RSP 0 0 0 0 0 0 25 0 0 25 25
10 Varala Janne JurVo 0 0 0 0 0 25 0 0 0 25 25
11 Nurmela Pasi OTC 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
12 Kaarre Arjo JäPy 0 0 0 0 0 0 18 0 0 18 18
13 Lega Simone TVC 0 0 18 0 0 0 0 0 0 18 18
14 Hankiola Petteri CCH 0 0 0 0 0 0 0 17 0 17 17
15 Tyysteri Tommi TVC 16 0 0 0 0 0 0 0 0 16 16
M-40
1 Huovinen Jukka KäTa 22 20 18 6 20 18 22 0 0 126 120
2 Lindholm Petri TVC 17 10 16 0 16 0 0 17 18 94 94
3 Rustetsaari Timo KäTa 0 0 0 16 25 25 0 0 25 91 91
4 Lampinen Jussi TVC 0 11 15 0 17 0 0 20 20 83 83
5 Lehikoinen Antti VP 18 0 0 0 18 0 0 18 22 76 76
6 Joensuu Jussi LaPy 0 25 22 14 0 0 0 0 0 61 61
7 Huhtamäki Tomi TVC 0 0 0 11 0 0 18 25 0 54 54
8 Turunen Aki CCH 0 0 25 25 0 0 0 0 0 50 50
9 Rasila Samuli IK-32 0 22 17 7 0 0 0 0 0 46 46
10 Kettunen Juha IK-32 25 0 20 0 0 0 0 0 0 45 45
11 Tenhunen Sami OlutP 0 16 0 0 0 0 25 0 0 41 41
12 Lindqvist Marcus HelTri 20 0 0 0 0 0 0 0 17 37 37
13 Rinne Anssi IK-32 0 15 0 0 0 0 20 0 0 35 35
14 Kariluoto Mika JäPy 0 18 0 0 0 0 17 0 0 35 35
15 Kivisalo Samuel IK-32 0 12 0 0 22 0 0 0 0 34 34
16 Tuunanen Kimmo RIDEEP 0 0 0 10 0 22 0 0 0 32 32
17 Mattila Timo OTC 0 0 0 12 0 20 0 0 0 32 32
18 Kahola Mika IK-32 0 0 0 0 0 0 0 22 0 22 22
19 Aura Sami TuUL 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
20 Kantola Ville IK-32 0 0 0 20 0 0 0 0 0 20 20
21 Kejo Mikko CV 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
22 Ratilainen Tuomas JäPy 0 0 0 17 0 0 0 0 0 17 17
23 Puustinen Riku PKK 0 17 0 0 0 0 0 0 0 17 17
24 Hyttinen Jari Akilles 0 0 0 0 0 0 0 0 16 16 16
25 Mäkelä Antti JäPy 0 0 0 15 0 0 0 0 0 15 15
26 Viinikka Tapio KäTa 0 0 14 0 0 0 0 0 0 14 14
27 Sirkiä Stefan JäPy 0 14 0 0 0 0 0 0 0 14 14
28 Penttilä Vesa IisVi 0 0 0 13 0 0 0 0 0 13 13
29 Hakala Jani IK-32 0 0 13 0 0 0 0 0 0 13 13
30 Tolonen Anssi JäPy 0 13 0 0 0 0 0 0 0 13 13
31 Holma Kari KoiI 0 0 0 9 0 0 0 0 0 9 9
32 Ylönen Tommi IK-32 0 0 0 8 0 0 0 0 0 8 8
33 Grönlund Jesper CCH 0 0 0 5 0 0 0 0 0 5 5
M-30
1 Rautiainen Ville OTC 0 0 0 12 0 22 0 0 0 34 34
2 Kurtén André GIF 0 0 0 0 0 25 0 0 0 25 25
3 Rantala Ville TVC 0 0 0 0 25 0 0 0 0 25 25
4 Martikainen Tommi GIF 0 0 0 25 0 0 0 0 0 25 25
5 Kaunisto Pekka PoTa 0 0 0 0 22 0 0 0 0 22 22
6 Nordlund Johan MoFi 0 0 0 22 0 0 0 0 0 22 22
7 Birling Niki IBD 0 0 0 20 0 0 0 0 0 20 20
8 Malinowski Jakub TuUL 0 0 0 18 0 0 0 0 0 18 18
9 Kesonen Anssi MoFi 0 0 0 17 0 0 0 0 0 17 17
10 Nummela Klaus JäPy 0 0 0 16 0 0 0 0 0 16 16
11 Loukkola Joni CCH 0 0 0 15 0 0 0 0 0 15 15
12 Niemi Jarkko GIF 0 0 0 14 0 0 0 0 0 14 14
13 Pikkarainen Timo GIF 0 0 0 13 0 0 0 0 0 13 13
14 Telkkinen Jussi JäPy 0 0 0 11 0 0 0 0 0 11 11
15 Kaunisto Pekka PoTa 0 0 0 10 0 0 0 0 0 10 10
16 Samppala Aatu KaKa 0 0 0 9 0 0 0 0 0 9 9